آمار بازدید

 

کل بازدید کنندگان : 45483
بازدید کنندگان امروز : 5
بازدید کنندگان این صفحه : 2806
بازدید کنندگان آنلاین : 5
مدت زمان تولید صفحه : 0/2500

 

ساعت
كميسيون پيشگيري و مقابله با سرقت

نكات مراقبتي به منظور پيشگيري از سرقت:

- مقابل كليه پنجره ها به ويژه در طبقات همكف ، نورگير ، پاسيو و روي ديوارهاي كوتاه ؛ حفاظ مقاوم و مطمئن نصب كنيد.

- براي ايمني بيشتر از تجهيزاتي مانند دزدگير ، دوربين هاي مدار بسته ، درهاي ضد سرقت استفاده نماييد. دوربين نصب شده با كيفيت مناسب و چشمي دوربين در دسترس و معرض ديد نباشد.

- تا حد امكان از خريد خودرو از افراد غير مطمئن و ناشناس خودداري كنيد.

- هيچ گاه به بهانه طول نكشيدن كار ، موتورسيكلت خود را روشن ترك نكنيد.

- به هيچ وجه وسايل شخصي ( كيف ، اسناد و مدارك ) و اموال با ارزش خود را داخل خودرو ، به ويژه روي صندلي و در معرض ديد نگذاريد.

- براي سفرهاي داخل شهري و به خصوص بين شهري ، حتي الامكان از خودروهاي مسافربر عمومي و مجاز استفاده كنيد.

- اگر كسي به بهانه اي از شما درخواست كرد كه اجازه بدهيد برايش پولي به حساب شما واريز كنند و او از طريق حساب شما اقدام به برداشت آن كند ، نپذيريد تا طعمه سوء استفاده از كارت هاي سرقتي نشويد.

- هنگام استراحت در جاده هاي خارج از شهر ، در مجاورت مكان هاي امن ، نظير پليس راه ، پاسگاه هاي انتظامي توقف كنيد و درها و شيشه هاي خودرو را بسته نگه داريد.

- از آويختن زيور آلات قيمتي به كودكان خودداري كنيد.

- بعضي از افراد به بهانه اينكه كيف پولشان به سرقت رفته است از شما تقاضاي كمك مي كنند و هنگامي كه به قصد كمك ، كيف پولتان را در مي آوريد آن را مي قاپند.

- در مكان هاي شلوغ مانند اتوبوس ، مترو ، مراكز خريد ، زيارتگاه ها و پارك ها مراقب وجوه نقد ، موبايل و ساير اموال با ارزش داخل جيب يا كيف خود باشيد.

- چنانچه فرد يا افرادي كه خود را مامور سازمان هاي نظامي يا انتظامي معرفي مي كنند ، تقاضاي بازرسي شما را داشتند حتما از مامور بودن آن ها اطمينان حاصل كنيد ؛ سارقان مامورنما به دليل تجربه مجرمانه و با استفاده از تجهيزات قلابي ،از سهل انگاري ، غفلت و عدم مهارت شهروندان در تشخيص ماموران واقعي از افراد متقلب سوء استفاده مي كنند و مرتكب سرقت مي شوند.


دفتر امنیتی و انتظامي

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد